Swagger for Ocelot API Gateway

Ak vyvíjate mikroslužby, tak určite používate nejakú formu API Gateway. A ak vyvíjate v prostredí .NET Core, tak to bude s veľkou pravdepodobnosťou Ocelot.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/swagger-for-ocelot-api-gateway/

Skusis trochu popisat riesenie, kde pouzivas tento ocelot?

Microservices sa vacsinou pouzivaju v cloude a v takom pripade by som siahol po cloudovom rieseni typu API Management

Pytam sa preto, ze ked som videl nasadene microservicy mimo cloudu, tak to vacsinou bola katastrofa z pohladu toho, ze nevedeli benefitovat z microservicovej architektury, ale na druhej strane platili za nu velku dan v podobe draheho vyvoja a prevadzky.

Ahoj,

máš pravdu, prevádzkovať mikroslužby mimo cloud-u je viac menej nezmysel. Je s tým viac réžie ako úžitku.

My hostujeme naše riešenie na AZURE. API Management sme nezvoli hlavne kôli cene.

Využívame aj jeho ďalšie features. Napríklad agregácie (jeden dotaz na API Gateway, ten rozhodí dotazy na mikroslužby, zagreguje výsledku a vráti na klienta ako jeden response), Transformáciu hlavičiek, claims, …

Samozrejme niečo z toho sa dá riešiť cez API Management, alebo skôr Front Door. Ocelot nám však zatiaľ spĺňa všetky požiadavky.

Tiež može byť dôvodom nepoužiť API Management napríklad užšia integrácia na existujúci management užívateľov. Tiež pre niekoho to môže byť jednoduchšie nasadzovanie, lebo ma jeden konzistentný monolit.