Týždeň 2020 na konci roka

Je to už rok, čo som sa rozhodol naviazať na zašlú slávu dnes už zaspamovaného portálu vyvojari.sk (mimochodom stále dúfam, že sa mi od spigiho podarí získať prístup, nejak to prečistiť, zakonzervovať a inteligentne presmerovať tu). A to by už chcelo trošku toho rekapitulovania. Po roku sa priemerná týždenná návštevnosť blogov drží pri čísle 40. Aj keď čísla sú z takej jednoduchej analytiky, ktorú dnes zablokuje každý ad-blocker.

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/vlko-week-2020-na-konci-roka/

@vlko: skoda, ze si nepovedal, ze chces data preklopit, ja som ich mal stiahnute a vycistene. Tusim uz nemam zdrojaky od toho crawlera.

Celkom ma prekvapilo, ze moj blog mal vobec nejake vzhliadnutia. Kde sa da pozriet na navstevnost? Nebol to len nejaky bot?

Inak som nepochopil, ako mohola vysoka cena byt dovod neschopnosti prisposobenia Intelu. Mohlo to ovplyvnit predaj, ale ako to mohlo ovplyvnit vyvoj nerozumiem.

@liero nechcem preklapat data, chcem vyvojari.sk zakonzervovat, teda vypnut diskusiu/prihlasovanie, precistit naspamovane fora/spravicky a dat odkaz na vyvojari.dev

ad navstevnost: na blogy mam tam len simple https://matomo.org/, nechcel som googlu tlacit data o navstevnikoch, ale ako pisem, adblockeri to celkom jednoducho blokuju, takze je to len informacne (predpokladam, ze vacsina vyvojarov nejaky adblock ma) ale ak ta to potesi prikladam graf (to je ten blazor clanok)

ad Intel: snazili sa inovovat tak, ze vyrabali zlozitejsie a drahsie procesory, ignorovali potreby trhu, prevalcovali ich lacnejsie ARMi

ad Intel: snazili sa inovovat tak, ze vyrabali zlozitejsie a drahsie procesory, ignorovali potreby trhu, prevalcovali ich lacnejsie ARMi

To je uz ine tvrdenie :blush: Ono sa to stava mnohym uspesnym firmam, ktore dominuju v nejakej oblasti, ze pride nieco nove a oni len logicky buduju dalej svoje portfolio, ktoremu sa (zatial) dari. Preco by investovali obrovske peniaze do niečoho, kde by neboli dominantni. Kym sa spamataju, je neskoro.
Aktualne ma napadaju automobilky. Je lahke kritizovat koncerny, ze neriesili elektroauta, ale preco by minali obrovske peniaze na vyvoj nieco stratoveho, navyse na ukor tradicnych ziskovych spalovacich aut.