AI na predvyplnanie formularov na zaklade historickych dat

Ahojte,
robili ste uz nejaky aspon basic machine learning v .NET projektoch?

Mam naprogramovat algoritmus, ktory by sa podla mna dal lepsie nahradit ML. Nevedeli by ste odporucit nejaku kniznicu na nasledujuci problem?


Na vstupe mam dostupne mnozstva materialu v baleniach s expiraciu a pozadovane mnozstvo.

Napriklad:

Dostupne mnozstvo
Sarza 1: 2m, expiracia datum x
Sarza 2: 20m, expiracia datum y
Sarza 3: 1m, expiracia datum z

Pozadovane mnozstvo:
1.2m

Vystup:
Z jednotlivych baleni odpisat mnozstvo tak, aby sa minimalizovaly nepouzitelne zvysky.

Mam kopec historickych dat, ktore by sa dali pouzit na natrenovanie modelu

Ahoj,

nikdy som to reálne nepoužil, ale na machine learning v .NET je projekt ML.NET.

Predpokladám, že AZURE ML studio asi použiť nemôžeš?

Ak ten ML.NET nebude cesta, tak by som šiel do Pythonu. Tam by si daný problém mohol vyriešiť pomocou scikit learn-u. Neviem kde to nasadzuješ, ale ak tam máš možnosť spúšťať Python, tak si nad tým môžeš spraviť REST API pomocou Flask.

ML.NET akurat viem ze existuje a cca ake typy problemov sa s tym daju riesit, ale nikdy som nikoho nevidel to pouzit. Skusim.

AZURE ML studio - netusim ci to viem pouzit, kedze to nepoznam. Viem si predstavit jednorazovo uploadnut databazu kvoli natrenovaniu modelu, pripadne volat nejake azure api na ziskanie vysledku

Na tvojom mieste by som este skusil pogooglit nejake algoritmy. Toto mi pride ako bezny optimalizacny problem a vykonc CPU sa da palit aj inak ako na AI.

Mne to pride ako problem batoha (nejake dynamicke proramoavnie), alebo sa to bude dat riesit greedy pristupom. Myslim, ze nejaky matfizak by ti na to povedal algoritmus zhlavy. Ale hovorim pripomina mi to problem batohu s tym, ze cim viac sa blizi expiracia tym dane veci budu mat vysiu hodnotu v batohu.

Nemam ani ja problém vysukat ten algoritmus zhlavy, ide o to, ze sa chcem nieco naucit a tiwz ze v praxi je to samozrejme komplikovanejsie - niektore materialy sa napriklad minaju rychlo a expiracia tam nehra rolu, kedze realne nikdy neexpirovali a podobne…

AZURE Machine Learning je relatívne ľahké na vyskúšanie, otázka je či chceš / môžeš platiť. My sme sa s tým párkrát hrali, ale nikdy sme to nedotiahli do produkcie. Podľa toho čo som počul tak, veľa ľudí to používa na overovanie proof of concept-u (pretože je to naozaj ľahké) a keď zistia, že ML je cesta na daný problém, tak si postavia vlastný mechanizmus.

Btw, trochu som ťa zavádza, už sa to nevolá “AZURE ML Studio” ale len “AZURE ML”.