Approval test for your public API

Vyvíjate .NET knižncicu a chcete mať istotu, že verejné API vašej knižnice je stále konzistentné a verziované správne? Ako kontrolujete či zmeny nespôsobili zmenu vo verejnom API vašej knižnice?


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/approval-test-for-your-public-api
2 Likes

Za mna velmi pekna vec, toto si asi skusim.

1 Like

Za zmienku snad este stoji aj microsoftacky tool .NET Package Validation, ktory tiez chrani pred zmenami v public API.

Viem, ze ho zacal pouzivat FluentValidation potom, co v Patch verzii zmenili niektore parametre metod na optional, co sposobilo runtime exceptions.

To vyzerá tiež zaujímavo :+1:

Ja by som dal do textu poznámku, že to funguje tak, že to projektu pridá .txt súbor, ktorý obsahuje verziu oproti ktorej sa overuje. A že prvý krát padne. Lebo som tuho rozmýšľal, odkiaľ to koťuha vie zistiť, že sa niečo zmenilo:)

Jo to je špecifikum Verify. Písal som o ňom v samostatnom príspevku, ale ne pravda že asi ani tam som ti nespomenul.

Inač Verify je za mňa fakt super (nie ne to jediná approval knižnica). Pri viacerých scenároch to ušetrí veľa práce.