Area52 - Selfpromo

Ahojte,
dalsie selfpromo.

Tentoraz experimentalny projekt na vyskusanie techologii, ktory umoznuje zbierat a vyhladavt v logoch roznych aplikacii. Ma “konkurovat” riesniam ako Seq, ELK stack alebo Grafana Loki (pricom s kazdym som mal v praxy nejaky problem).

Najviac som sa inspiroval Seq aj co sa tyka GUI aj formatu logov, takze na zapisovanie logov do Areii52 ide pouzit kniznice pre Seq (su dopstupne pre Serilog, NLog, Javu, Nodejs a ine jazyky a frameworky…).

Na vyhladavanie v logoch pouzivam vlastny dopytovaci jazyk, zvlada fulltext, hldanie vo fieldoch, porovnavania, logicke operacie a nejake ine drobnosti (ukazky su priamo v projekte).

Je to napisane v Blazor server technologii (lebo som prilis lenivy pisat REST endpointy a je projekt zatial bez javascriptu). Prva verzia fungovala na dynamickom indexovani v RavenDb (chcel som si to precvicit), no potom som implementoval aj moznost pouzit MongoDb (nepracovalo sa s tym tak dobre).

Zatial to bolo asi 7 hodin roboty na implementaciu s RavenDb, dalsich 5 aby sa to dalo publikovat na githube a 8 pre implementaciu MongoDb backendu. Takze, je to fakt len experiment.

Na aspon trochu realne pouzitie tomu chyba autorizacia a nejake featury, ktore mam v roadmape.

Budem vdacny aj za pripomienky alebo napady (a pull requesty).

2 Likes

Len tak rozmyslam, ci by sa tam pre statisticke ucely nebolo zaujimave implementovat Time Series Overview. Hned by si videl, ze tolko a tolko mas logov pre tuto zaujmovu kategoriu.

1 Like

Ano presne to mam aj v plane: Ale takym stylom, ze pouzivatel si cez query definuje filter a meno TimeSeries. To ma tiez napadlo, hned medzi prvymi vecami.