MAUI nahradi Xamarin.Forms

Postrehli ste, ze Microsoft pochovava Xamarin.Forms?

In May 2020, Microsoft announced that Xamarin.Forms, a major component of its mobile app development framework, would be deprecated in November 2021 in favour of a new .Net based product called MAUI - Multiform App User Interface.

Povedal by som, ze uz bolo nacase, kedze jednotlive platformy sa odvtedy vyrazne zmenili.

Napriklad Apple odkopiroval UWP a nazval to Mac Catalyst. To znamena ze mozete zobrat svoje iOS mobilne a tabletove aplikacie a pridat do nich desktopove features ako okna, menu, klavesnicu/mys atd. Ake inovativne, vsak? lol

MAUI je v podstane nanovo prepisany Xamarin.Forms. Tusim uz nema vlastny runtime, ale bude bezat na .NET 6, vsetky kontrolky su napisane odznova tak aby boli rychlejsie a customizovatelnejsie atd…

image

Ako to je s existujucimi aplikaciami? budu sa dat jednoducho konvertovat do MAUI?

Ja MAUI jedným očkom sledujem a fandím mu (jej?).
Ale za tie roky už začínam byť skeptický voči Microsoft pokusom priniesť “uniformnú” UI platfomu.

Pevne verím že môj skepticizmus nie je na mieste a podarí sa im to.

Netusim, ale nieco tusim spominali v tom videu v zmysle, ze MAUI je uz hotove a teraz sa zameriavaju na to, co sa pytas.