Mimoriadne dobre knihy

Mate nejake typy na knihy z IT fachu, ktore by ste urcite odporucali precitat?

Z toho co som cital ja v posledne dobe mozem odporucit:

  1. Clean Architecture: A Craftsman’s Guide to Software Structure and Design (Robert C. Martin Series)
    Pre mna v kategorii “Mimoriadne dobra kniha” a “must read” pre vsetkych skusenejsich programatorov.

  2. Microservice Patterns od Ch.Richardsona
    Nemám veľmi s čím porovnať, ale bola napísaná k veci, zrozumiteľne a dala mi odpovede na moje otázky

Je sci-fi literatúra stále IT fach?

Daj kludne aj scifi i ked tam mam už veľa tipov z vedatorskeho podcastu, na ktoré nemám cas

Keď spomínaš vedatorsky podcast tak predpokladám že poznáš trilógiu Problém troch telies. Toto fakt odporúčam, lepšie sci-fi som asi nečítal. Prípadne od toho istého autora Kulovy blesk.

Developerske knihy,
Klasika - Clean code (Robert C. Martin)

Btw, tú trilógiu rád požičiam.

Problém troch telies, je dobrá voľba. Ja by som ešte odporúčal sériu Silo, aj keď nie každému môže vyhovovať postapo.
Inak zo scifi ma naozaj zaujala seria Obři série, to znamená, že nie žeby som iné nečítal, ale na silné odporúčanie to nie je:)

A keby niekoho zaujímalo, kde beriem čas na čítanie kníh, tak som prestal pozerať akékoľvek seriály na streamoch/TV.

1 Like

Mne syn “poumyval” telku, takze mam tiez cas na knihy :smiley:

2 Likes

Keď spomínaš vedatorsky podcast tak predpokladám že poznáš trilógiu Problém troch telies. Toto fakt odporúčam, lepšie sci-fi som asi nečítal

Ja sa na Porblem troch telies (skor na celu seriu) chystam na Vianoce. Vidiel som cisnku adaptaciu, ktora sa vraj predlohy drzala, tak sa dost testim.

Co sa tyka sci-fi, tak nedavno som docital seriu The Expanse a mozem to odporucit. Zacal som serialom skoncil pri knihach a je to perfektne.

Klasika - Clean code (Robert C. Martin)

Ked som tuto knihu dostal do ruk bol som sklamany, nie pre to, ze by bola zla, ale pre to, ze som sa z nej nic nove neodzvedel a vsetko co tam bolo ma naucili v skole.

Neviete nahodou odporucit knihu venujucu sa DDD v cestine alebo slovencine?

A ešte som si spomenul na túto knižnu sériu od českého autora UTSS Salamis, teda ak má niekto rád military scifi.