Moje trampoty s novým JSON source generator v ASP.NET API

Novinkou v .NET 6 je nový C# JSON generátor. Benchmarky sľubovali v určitých prípadoch až ~40% nárast výkonu pri serializácií (Napríklad tu.).


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/moje-trampoty-s-novym-json-source-generator-v-asp-net-api/

Vdaka z info, toto prekvapilo aj mna.

Uz som chcel pisat blogpost o tom ako som s dotnet 6 dostal na RassberyPi Zero 2 2800 req/sec a sucastou mali byt pouzite aj tieto generatori.

V tomto pripade to asi pojde fixnut jedine vltasnym InputFormatter a OutputFormatter.

Neviete dakto, ci toto uz v .Net 7 fixli? A prejavilo sa to na vykone?

Podla toho toho issue to bolo fixnute, vid nalinkovane PR

To viem. Ale skor ma zaujimalo pokracovanie experimentu a ako sa to prejavilo na vykone v spominanom experimente.

Vďaka za pripomenutie. Pozriem sa na to :slightly_smiling_face:

No nemám zatiaľ jednoznačné výsledky. S určitosťou viem povedať, že source generátor sa už použije (bez zmien mi API nefungovalo a exception, ktoré som dostával indikovali, že sa používa source generátor). Ale časy sa pri mojich pokusoch zatiaľ výrazne nezmenili.

Stále môže byť problém v mojich testoch. Ešte to nevzdávam, len to teraz nachvíľu odsúvam. Snáď budúci týždeň sa k tomu opäť dostanem.

1 Like

Zaujimave a je to .Net 7 s a bez generatoru, alebo .Net 6 a 7?

Rozmyslam, ze to tiez skusim na RPi Zero 2, no az cez vianoce, lebo musim rozobrat to kde ho mam momentalne namontovane.

Je to porovnanie dvoch identických .NET 7 projektov s tým, že jeden má vytvorený vlastný serializacny context (source generators).

Keď sa k tomu dostanem tak zverejním source code.