Novy Sass / MSBuild package

Ahojte,

vo frontend vyvoji v .NET momentalne dost chyba dobra SASS integracia, ktora je obzvlast ziadana odkedy vysiel Blazor. Trapim sa s tym uz dlhsie.

Myslim, ze toto by bol dobry prispevok do vyvojarskej .NET komunity. Ak zozeniem este aspon dalsich dvoch ludi, chcel by som vydat Nuget package, ktory by to riesil (po vzore Microsoft.TypeScript.MSBuild).

Nesli by ste do toho so mnou? Raz sa vam to urcite zide :slight_smile:

Momentalny stav je takyto:

  1. Stary plugin do Visual Studio - WebCompiler - neudrziavany, nepodporuje novsie verzie SASS (dart)
  2. Excubo.WebCompiler (momentalne pouzivam), ale ma svoje muchy. Zla integracia do MS Build, treba spustat osobitny process v konzole
  3. AspNetCore.SassCompiler - lepsia integracia do MS Build, ale slabe moznosti konfiguracie
  4. Task Runner - komplikovane, kopec NPM zavislosti, neda sa jednoducho integrovat do MS build

Tak sa mi zda, ze v dotnet 6 (aspon v razor komponentoch) je in-build integracia na npm aby si mohol riesit presne taketo veci. Skusim o tom este daco najst, lebo som to videl v novinkach.

Chces to robit nezavisle na npm?

SASS compiler je napisamy v DART a je na neho aj dotnet wrapper alebo sa moze pouzit CLI. Nevidim dovod robit to cez NPM

Hmm, to som už teda s ním poriadne dlho nerobil. Zatiaľ sme viazaný na less, kvôli staršej verzii bootstrapu, pretože musíme podporovať staré verzie IE.

Nic take som nezachytil.

Boli tam nejake novinky ohladom automatickeho inicializovania scriptov, ked referencujes nuget a ze component.razor.js subory su automaticky importovatelne.

Ohladom buildovania a npm som nic nezachytil.

Tak to kvoli vam IE stale zije! :slight_smile:

My za to nemozeme, to zakaznici zo statnej spravy:)

Keby ste im to vypli, tak sa prisposobia

Toto by malo byt ono: https://devblogs.microsoft.com/dotnet/build-client-web-assets-for-your-razor-class-library/

Jaj, mas pravdu, na to som zabudol. Zial, vobec to neriesi watch mode.