Týždeň 2020-11

Ak si stále myslíte, že karanténa je pomsta vlády za vaše daňové optimalizácie, tak ste na omyle. Oni sa to len snažia skresať súčasne počet nakazených ľudí na nejakú normálnu mieru (predpoklad je, že ochorie 40 % populácie). Pekne to ilustrujú nasledujúce simulácie.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/vlko-week-2020-11/

Jednej veci nerozumiem @vlko. Ked uz v blogu mas nadpis pre temu tyzdna, preco ho nedas do nadpisu blogu. Horsi nazov ako Tyzden xyz si neviem prestavit. kto si pamata aky je tyzden? Kto si pamata nejake cislo, ci to uz cital alebo nie? UX nula bodov

Pozrieš sa do kalendára a odrátaš číslo 1. Alebo si pridáš do rss čítačky a vidíš, či si čítal, alebo budeš čítať pravidelne každý utorok večer. Týždenník vychádza pravidelne každý utorok medzi poobede.

V kalendari cislo tyzdna nemam, RSS citacky nepouzivam a v utorok vecer sem len kvoli tyzenniku len tazko bude niekto chodit.
Pozri sa, svet sa nezruti kvoli tomu, ale tieto 3 rady su prikladom toho, ako by sa nemalo uvazovat pri tvorbe UX.

Porozmýšľam, ale zatiaľ nie som presvedčený, že by to nejak boostlo čítanosť týždenníku, ktorý je na úrovní 15 ľudí. Ak niečo v nadpise, tak určite nie text témy týždňa, lebo by to mohlo evokovať, že je v texte len nachádza téma týždňa. To už skôr niečo takéto
Týždeň 2020-12 #GitHub_npm #iPadPro #karanténa #1bilWindows #NetOkienko
Alebo
Týždeň 2020-12 [npm->GitHub, iPadPro, karanténa tips, 1 bil. Windows, NET okienko]


Alebo môžem vygenerovať tag cloud obrázok, pridal som specialny hashtag #hide-image, aby to nezobrazovalo v texte a teraz sa mi to paci ako riesenie:)

V profi serialoch (napr podcast zoom, alebo klik) je uplne bezne, ze v nadpise je hlavna tema a v uvode zoznam tem.

ale aj obrazok je pekný