Týždeň 2020-25

Po dlhej dobe sa udialo niečo zaujímavé. Začalo to tak nevinne: firma Basecamp dala do verejnej bety produkt Hey. Basecamp majú svojský prístup k projektom, kde navrhujú rozhranie tak, ako to je podľa nich správne, a vy buď súhlasíte, alebo si vyberiete iný produkt. Ich aktuálne najznámejším projektom je produkt Basecamp, čo je zjednodušene povedané taký mix Trello a Slack, ktorý vznikol dávno predtým, ako Trello alebo Slack boli cool.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/vlko-week-2020-25/

Prichádza koniec plných URL v prehliadači?

Prinesie to nieco pozitivne? Nemyslim si to. V poslednom case sa mi kroky Googlu vobec nepacia, zial vsteky ostatne prehliadace sa mu prisposobia.

My to napriklad celkom riesime, lebo ak chceme oddelit logicky obsah, tak je dobre pri jednotnom UI, aby bolo z linky vidiet (sk data a napriklad cz data). A teraz ci prvy level v url, teda domena.sk/sk a domena.sk/cz, alebo subdomain sk.domena.sk, cz.domena.sk.
Zatial som to nepozeral a prve riesenie je tym padom nepouzitelne a otazka je, ako dlho vydrzi riesenie cez subdomain.

Ale z nasho technickeho pohladu to moze byt zle, ale ja osobne si nemyslim, ze bezny ludia tomu nejak extra pochopili a je im to v podstate jedno.