Týždeň 2021-33

Týždeň s 27. augustom je vždy tým týždňom, v ktorom slávim výročie prvého týždenníka. Okrem toho je toto náhodou aj jeho 150. vydanie. Prečítal som si preto pri tej príležitosti môj minuloročný záväzok, a môj cieľ 70 pravidelných čitateľov je stále v nedohľadne.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/vlko-week-2021-33/

A co je to ten googlacky projekt hug?

Naliali stovky milionov do podpory kľúčových vývojárov, aby neobchádzali in app paymenty.

no ale stale neviem, co si mam pod tym predstavit. okrem toho, vyvojari predsa zvacsa nerozhoduju o tom, kadial budu chodit platby

Ja si pod tym prestavujem uplatok tym studiam, ktore by mali zdroje a moznosti vytvorit alternativny payment system. Ono vytvorit taky payment system, aby bol lahko konfigurovatelny (rozne zlavy, bundles) a mal moznost reklamacii, refunds, napojenia na vsemozne platobne karty nie je easy vec. Kazdy momentalne berie 30%, ci epic, google, apple, tak dostali zlavu, podporu a boli spokojny.

Ja ti comment rád dám :wink:
Pravidelne a rád čítam tento týždenník. Celkom triafaš témy, ktoré zaujímajú aj mňa.
Vďaka tomuto týždenníku sa moje zdroje odkliaľ sledujem novinky v IT zúžil na tvoj týždenník a Twitter :slight_smile:

Tu je comment za mňa. :wink:

Aj ja čítam každý týždeň (pomáha, že mi príde email, že vyšlo nové číslo) a vždy nájdem témy čo ma zaujmú (často také, o ktorých by som inak sám nečítal - napr. o procesoroch).

Vďaka, že píšeš.
Slavo.

Microsoft Store berie 20% nad urcity obrat, aspon to tak kedysi bolo.
Anyway, cize to nieje nic ine, len zlava z poplatku? :thinking:

Teraz dokonca len 15% a na ingame nákupy 12%. S MS Store je ale problém, že určite nie je na tieto veci tak populárny, ako ostatné.