Týždeň 2021-42

Na druhom tohtoročnom hardware evente Apple ukázal nové MacBooky Pro s vylepšenými procesormi M1, tie dostali nové verzie Pro a Max. Tá prvá je pre bežnú prácu a tá druhá je pre tých, čo potrebujú vysoký grafický výkon. Ten využijú samozrejme skôr pri práci s videom, rôznymi AI výpočtami atď. S hrami na Mac je to zatiaľ nič moc, pretože hry skrátka nie sú pre túto platformu optimalizované.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/vlko-week-2021-42/

Ak by ste mali záujem, tak by sme nejaký vyvojari.dev virtual meeting mohli zorganizovať.

Ja som za :wink:

1 Like

Tiez som za ak bude o com.

PWA aplikácie dnes už ako vscode.dev zvládnu takmer všetko

Ako je to s iOS a OS X? Ked som to pred rokom ci dvoma pozrel, tak to bolo velmi biedne

Keďže tu Safari (hlavne pri iOS) prichádza s novinkami iba raz ročne, tak tu je to skokovite. Čo som googli, problém sú notifikácie a background music player. V princípe ale service worker a možnosť pinnuť aplikáciu na plochu sú podporované a veľa API, možno až na pár výnimiek.

Hmm, keby nebolo to čierne obdobie, tak by sa dalo zorganizovať nejaký osobný meetup na pive, raz za mesiac do BA chodím. Takto neviem, keby sa nazbierali podnety a otázky, tak by som sa vedel trošku pripraviť a malo by to aj nejakú formu.