Týždeň 2021-49

Túto novinku asi priamo neodskúšate, pretože je iba v "Technology preview" fáze. GitHub napísal v Ruste aplikáciu, ktorá vie vyhľadávať v zdrojových kódoch inteligentne. Dosiaľ bolo veľmi otravné, keď ste chceli nájsť v zdrojákoch napríklad .NET konkrétnu implementáciu funkcie. A ten Lucene, čo tam používajú, vám vrátil všetky jej použitia, len tá konkrétna implementácia bola na strane 45 z 52. Teraz budete môcť vyhľadávať Regexom, dokonca bude Code Search rozumieť kódu tak, že umožní preklik definition<->implementation. Tiež si budete môcť vytvoriť vlastné skupiny vyhľadávania, kde viac projektov z rôznych repozitárov prepojíte do logického celku. Posledná otázka, ktorá sa natíska je, či to bude free alebo nie.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/vlko-week-2021-49/

Len taky detail ku Log4j - Redis-u sa to naozaj netyka, ten je napisany v C-ecku. Ale celkovo je to velky pruser.

Tailwind CSS - nedavno som to skusal, ale pre mna ako backendistu to prosto nie je ono, viem, ze frondedista sa s tym vie vyhrat. Ono je to len o kusok lepsie ako pisat inline CSS a vobec mi to neslo. No chapem jeho vyhody.

Manifest v3 - som zvedavy ako sa k tomu postvia ostatne prehliadace postavene na Chromiu. Sam AdBlock nepouzivam (strankam tych par centov za moju navetsvu doprajem), ale pouzivam doplny na ochranu sukromia (PrivacyBadger, CelanURL,…) a tie budu zasihnute rovnako.

Máš pravdu, vyzerá, že niekto to spomenul a všetci len prekopírovali (vymazal som z textu).