Týždeň 2022-06

Najskôr v Nemecku súd odsúdil na pokutu 100 eur stránku, ktorá používala Google Fonty, a tak zdieľala IP adresu svojich návštevníkov s Google. Ak tento problém neodstránia, tak im hrozila pokuta vo výške 250-tisíc eur za každé porušenie, čo je samozrejme likvidačná čiastka.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/vlko-week-2022-06/

Najskôr v Nemecku súd odsúdil na pokutu 100 eur stránku, ktorá používala Google Fonty, a tak zdieľala IP adresu svojich návštevníkov s Google

Otázka, co s tým, hadam kazdy web, ktory som videl pouziva google fonty.

Ako chapem, ze sa googlu posiela IP, referer popripade origin (nie som si isty ci aj cookies)… len mi pride jednak blbe aby po odsuhlasni GDPR som mal iny vzhlad stranky.

Ak ste to v pondelok zmeškali, tak tu je záznam hodinového eventu k 20. výročiu .NET.

Dnes som videl iny prehlad historie dotnetu a zaspominal som si, kedy a ako som sa k nemu dostal,
vtedy bol este aktualny .Net Framework 3.5, moj hlavny jazyk bolo PHP a kamos mi povedal, ze sa mam pozriet na C#.

Ako ste sa dostali k dotnetu vy?

Okolo roku 2003/4 firma, kde som robil taký väčší part time v Delphi, potrebovala vytvoriť aplikáciu pre PocketPC. A to s dalo buď v C++, alebo .NET Compact Frameworku (bola to novinka vtedy). Tak som to dostal za vyskúšanie. Ďalší job bola webforms appka a odvtedy sa to so mnou vezie.

1 Like

Font si stiahni k sebe a mozes ho dalej pouzivat. Niesom si isty, ale podla mna GDRP umoznuje aj hostovanie na CDN, pokial je v EU a splna nejake podmienky.

QBASIC a Visual Basic som poznal od detstva, tak Visual Basic.NET bolo prirodzene pokracovanie. To som mal tusim 16 rokov. Vtedy neexistovala ziadna free verzia Visual Studia, tak som napisal do Microsoftu, ze ako si to predstavuju. Na DVDcku mi poslali 180 dnovu trial verziu a ze vymyslia nejaku free verziu. A vymysleli, tusim sa to volalo Visual C# Editor, alebo nieco podobne.

1 Like