Týždeň 2022-11

Toto mi príde tak zaujímavá informácia, že mi nedá nezaradiť ju už na začiatok. V minulom roku predaj hudby dosiahol najvyššiu hodnotu za históriu predaja hudby (v USA). Samozrejme, ak nerátame infláciu, tak obrat za celý hudobný priemysel v USA dosiahol hodnotu 15 miliárd dolárov, na čom mali streamové služby podiel 83 %. Dokonca klasických LP platní sa predalo za viac peňazí ako v roku 1986 (akurát počtom ich bude menej).


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/vlko-week-2022-11/
1 Like

Ako si cez Windows Terminal urobiť záložky, cez ktoré sa rovno cez ssh prihlásite na vzdialený server.

To uz dlhsiu dobu pouzivam na ti najnavstevovanjsie linux serveri. No neskor ich zacalo byt prilis vela, tak uz viac menej pouzivam mRemoteNG (aj na RDP-cka). No je to uzitocne Windows Terminal mi prisiel pouzitelnejsi ako Putty.

A uz dlhe roky si hovoril, ze sa naucim WebGL, len vychadza s OpenGL 3+, kde sa s primociareho programovania ploch a manipulacie s kamerou stalo to, ze clovek si na scene vykresli jeden bod a na ostatne pouzije shadery.