Týždeň 2022-16

Nová experimentálna funkcionalita v CSS má názov Toggle. Pomocou nej môžete vytvoriť ako keby prepínače so stavmi. Najjednoduchšie použitie bude asi prepínanie medzi light a dark módom stránky. Ale fantázii sa medze nekladú a čisto pomocou CSS tak budete môcť jednoducho skrývať napríklad časti formulára.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/vlko-week-2022-16/

Ak by ste niekedy potrebovali spustiť z .NET JavaScript, tak nasledujúci článok nielen predstaví zoznam dostupných JavaScript interpreterov, ale dokonca existuje knižnica JavaScriptEngineSwitcher, ktorá ich všetky zapuzdruje.

Dost ma prekvapuje, ze na skriptovanie v .Net aplikaciach sa tak malo pouziva Lua. Repektive, ze ma taku malu podporu.

Este za cias plneho dotnetu som ju v par projektoch pouzil a bolo to super (mensie a richlejsie ako javascript) dokonca aj ako jazyk mi prisla cistejsia.

No na druhej strane v .Net core taku super podporu nema a tiez jej chybaju cistokrvne async/await operacie. Aj ked viem, ze vdaka flexibilnosti jazyka by to dorobit nebol az taky problem (ma corutiny).

Mňa ani nie, JavaScriptom sa stretne väčšina programátorov okolo web technológii, s Lua možno pár.

powershell, roslyn…? anybody?

my používame na scriptovanie hlavne powershell, ale úprimne, vždy musím googliť aj základnú syntax, pretože toho scriptovania toľko nie je, aby som medzitým nezabudol

To je fakt.

powershell - asi zalezi od ucelu, ja ho uprednostnujem, kde sa len da. Sice som este nemal apku, co vyuzivala powershell, ale v byvalej robote sa ku komponentom IS robili powershell moduly, aby sa praca s nimi dala skriptovat externe. (No aj ja si musim googlit komandy, lebo s nim robim malo.)

roslyn - skriptovanie v C#, ako pre mna v pohode (pouzivam Cake) ale to uz moc skriptovanie nie je