Týždeň 2022-17

Mal som minulý týždeň taký zážitok. Bol som prednášať na konferencii CodeCon, moderoval to Sajfa, a ako premosťovaciu otázku sa ma spýtal, čo si myslím o tom, že Elon Musk kupuje Twitter. Nuž ťažká otázka, a keďže mám Twitter úprimne rád, tak možno nemám taký ten nezávislý pohľad na vec. Jedno je isté. Správna rada odporučila akcionárom prijať ponuku na odpredaj Twitteru v celkovej sume cca 44 miliárd dolárov. Niečo z toho vytiahne Elon z peňaženky, niečo si požičia od banky, a za niečo ponúkne ako protihodnotu svoje akcie Tesly.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/vlko-week-2022-17/

Musk hovoril v nedavnom TEDe o tom, preco kupuje Twitter (Elon Musk talks Twitter, Tesla and how his brain works — live at TED2022 - YouTube). V podstate iba bla bla.

Niekde som citat, ze to chce financovat z podstatnej miery nieco ako investorskym fondom - to znamena, ze jednoznacne musi tie peniaze zhodnotit.

Pri vsetkej ucte k tomu co dokazal, nemyslite si ze trochu trpi spasitelskym syndromom?

Idú rumors, že o tomto nákupe sa dohodol s Jackom Dorsey, potom ako ho investori vyhnali z pozície CEO. Vraj tam je veľká prezamestnanosť, a keď sa prechodom na súkromné vlastníctvo zrušia kontrolné štruktúry, tak twitter nemá problém byť v čiernych číslach.
Ale tiež je možné, že to kúpi, rok podrží a spravia znovu IPO a naryžuje peniaze.