Týždeň 2022-24

Po 26 rokoch končí Internet Explorer. Nie, žeby nám to bolo ľúto, ale odchádza v najlepších rokoch. Priniesol veci, na ktoré nezabudneme. Napríklad skrolovací text cez tag marquee alebo prvú implementáciu AJAX cez XMLHttpRequest. Dnes už iba všetci dúfajme, že tých posledných 863 ľudí, čo k nám na finstat za posledný mesiac zavítali (btw. 0,3 % návštev s odsúhlaseným cookie consentom), čoskoro vymenia počítač, aby na ňom spustili niečo, čo nám nebude pridávať vrásky na tvári.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/vlko-week-2022-24/

Electron alternatívy

Pridam este jednu potencionalnu alternativu Blazor Hybrid, cize .NET Core (MAUI) + Blazor + WebView2

Funguje to takto:
Blazor bezi na nativnom .NET Core (ziadne webassembly), cize ma full access k nativnym API narozdiel od Electron appiek.

Niesom si isty, ako funguje WebView v MAUI, ale myslim, ze pouziva nativny browser na danej platforme, takze by sa minimalizovala velkost instalacky.

Tiez som elektronu nikdy neprisiel na chut, clovek pusti dve take aplikacie a RAM je fuc, hlavne zboznujem take apliacie v elektrone, ktore nefunguju offline, hoci na to nemaju realny dovod.

No s Tauri sa mi paci, asi pred rokom a pol som sa s nim chcel hrat (mal som Rust obdobie), no projekt s nim sa mi nepodarilo skompilovat.

Aj si to prakticky skusal?

Aj si to prakticky skusal?

Nie