Týždeň 2022-43

Už to vyzeralo, že Twitter vyhrá súdny spor s Elonom Muskom a príde si k pár miliardám koruniek z pokuty, keď tu naraz médiá obišla správa, že Muskove banky dostali príkaz na prevod peňazí. A tak Twitter prestáva byť od 8. novembra obchodovateľnou spoločnosťou a stáva sa privátnym vlastníctvom pána Elona Muska.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/vlko-week-2022-43/

Sam som zvedavy ako to dopadne s Twitterom, ci fakt Musk splni svoje hrozby a “vypne moderovanie”.

A sam som zvedavy, ci by som nebol vyhodeny, keby vytlacim svoj kod za posledny mesiac :smiley:

Po dobrej správe teraz zlú. GitHub užívatelia plánujú žalovať Microsoft, pretože Copilot sa učil na ich kóde a je veľkou otázkou, či takto vygenerovaný kód v biznis prostredí nemá zachovávať licenčné podmienky.

Toto mat jednoduche nebude. Co som pocul kopilot doplna len riadok dva generickeho kodu, tak je mozne, ze to kreovali, ci maju velmi specificky kod.

Druha vec, je pravdepodobne to, ze tie kody sa tam dostali tak, ze niekto proste okopiroval kod pod licenciu co to neumoznuje (napr AGPL) a pastol si to pod MIT. No ten robot to nema moc ako zistit.

Mne samemu sa to stalo niekolkokrat, dokonca ma kontaktovali dvaja vyvojari, co chceli poradit s tym kodom a jeho upravou do svojej aplikacie.