Týždeň 2023-01

Začiatok roka je tradične spätý s konferenciou s názvom Consumer Electronic Show, kde sa predstavujú trendy, ktoré budú kraľovať bežným zákazníkom po celý budúci rok. Pred konferenciou vždy prebehnú povinné eventy výrobcov CPU. Prvý mal AMD, ktorý predstavil Zen 4 architektúru pre prenosné zariadenia. Aby to nebolo jednoduché, tak pod označenie Ryzen 7000 Series Mobile patria procesory vyrobené technológiou od 4 nm po 7 nm a dokonca aj v architektúre Zen2, Zen3 a Zen3+, preto si treba pred kúpou notebookov dobre skontrolovať, čo budete mať pod kapotou.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/vlko-week-2023-01/
1 Like

Vratia akcie AMD na januarove hodnoty? Dost som na nich prerobil :smiley:

Kupuj ETF rozlozis si riziko:)

Iste, len som neodolal spekulacii. V situacii, ked je celosvetovy nedostatok cipov som tipoval, ze to nemoze dopadnut zle. Inak nevies co bolo za tym enormnym narastom a naslednym poklesom akcii AMD pred cca rokom?

Hore ich dostala cipova kriza, zaostavanie Intelu, koronovy narast predaja notebookov. Potom skoncila korona a trh s nb zacal upadat. Kto chcel, tak si nejaky kupil a teraz je saturovany.