Týždeň 2023-02

Jeden nežiadúci efekt prebratia Twitteru, ktorý sme možno trošku čakali, ale nedúfali, že sa stane, je zarezanie 3rd party Twitter aplikácií. A ak sme to aj čakali, tak určite nejakou civilizovanou formou, teda informáciou na webe. Ale v piatok ráno som sa zobudil s tým, že v mojej Fenix appke nebol žiaden nový Twitter obsah. A nebol som v tom sám.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/vlko-week-2023-02/
2 Likes

Microsoft kupujúci OpenAI

Verim, ze to bude mat dobre dosledky aj pre dotnet vyvojarov.

Preto, ak sa vám z nejakého dôvodu nepáči Angular, tak Svelte vyzerá ako dôstojná náhrada (pre rovnako zmýšľajúcich ľudí ako ja) .

Ja by som tu skor odporucil Vue 3, pekne to oddeluje, je jednoduchy na naucenie a proste funguje tak ako clovek vychovany na bakcned technologiach ocakava. Tiez oddeluje html od javascriptu. Na svetle som sa pozeral, ale tam ma odradila nepodpora Typescriptu. Osobne bez typescriptu odmitam pisat SPA.

A pre všetkých užívateľov aktuálnej verzie Visual Studia je tu tip na 5 užitočných klávesových skratiek, ktoré možno nepoznáte.

To sa hodi vzdy. No ja som si nedavno doplnil vlastnu skratku na Debug > Start New Instance, aby som si klavesou skrakou vedel spustit projekt, ktoreho subor mam aktualne otvoreny. Dost to setri cas.

To je asi stara informacia, mne pride, ze TypeScript je vsade:
Svelte <3 TypeScript

Zaujimave, to som nevedel. Respektive som asi pred rokom videl turorial, kde tvrdili, ze Svetle nema nativnu podporu TS. Tak mu asi dam sancu.

1 Like