Týždeň 2023-14

Nebudeme si klamať, ale s Twitterom to nevyzerá moc nádejne. Na jednu stranu chápem, prečo chce Musk spraviť z Twitteru zarábajúcu firmu, na druhú stranu to robí spôsobom, ktorý odrádza producentov obsahu. Neviem, či ste si všimli, ale v poslednom čase sa veľa zaujímavého obsahu tvorí na Substacku. Väčšinou to je vo forme pravidelného email newsletteru, ktorý má aj platenú verziu. Substack sa tak stáva tým, čo Medium ako platforma nikdy nedokázala. Na jednej strane ziskový biznis pre tvorcu platformy, na druhej strane producenta obsahu, ktorý si vie speňažiť obsah a stále mať možnosť dostať obsah k ľudom, ktorí zaň "zatiaľ" neplatia.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/vlko-week-2023-14/

Hej mislim, ze nove a docasne logo Twitteru nastvalo dost ludi ako aj flag/premenna author_is_elon https://twitter.com/shanselman/status/1641893558268592130/photo/1 .

WebGPU je súčasťou Chrome

Tu ma dost desi ako prehliadace viac a viac maju pristup k HW, a tym aj k lahsej identifikacii pouzivatelov (uz urcite jesvuje aj WebGPU fingerprinting) a tiez kinym moznym zneuzitiam.

Ale asi som uz stary.

Co sa tyka C# 12 tak ma zatial ziadna novinka neoslovila. No uz mam poznaceny november v kalendari, lebo budem musiet migrovat vela projektov.

Uz odislo aj najvacsie radio v USA, lebo sa mu Musk pomstil za nieco co o nom povedali
NPR to quit Twitter after being labelled ‘state-affiliated media’ | NPR | The Guardian

Ale jo, ja by som bol spokojny, keby vsetci presli niekde inde, najlepsie asi mastodon, ale aj ten Substack nevyzera zle, najma ak clovek pise nieco ako tyzdenniky:)

Co sa tyka Twitter klienta, odkedy mi odrezali pristup z mojej oblubenej Twitter appky, tak vidim, ze mi stale kladu polena pod nohy. Pouzivam skupiny a teraz tam pridali suggestion a ked da clovek back, tak sa mu zobrazi zoznam a tesne pred touch sa nacita to suggestion, posunie obsah a clovek klikne mimo.

Bohuzial dobre zdroje z twitteru stale neodchadzaju, tak ho nemam cim nahradit.