Týždeň 2023-23

Apple mal minulý týždeň konferenciu a nech už uviedli čokoľvek, tak píše sa najmä o "one more thing...". Apple predstavil okuliare pre virtuálnu realitu, ktoré fungujú, ako keby ste mali okuliare pre augmentovanú realitu, ale volajú ich okuliare pre "spatial computing". Ale o tom až neskôr.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/vlko-week-2023-23/

Inac preco sa vsade o Vision Pro hovori ako o revolucii? Co som o tom cital, tak som nadobudol pocit, ze nemaju nic co by tu uz nebolo, len zabalene do marketingovych reci.

Vedeli ste, že programy pre Apollo počítače sa tkali?

Hej, vdaka mojmu ucitelovi informatiky zo strednej, bol to inzinier zo starej skoly. Do podobnej kategorie patria aj EPROM-y, ktore ked clovek chcel preprogramovat tak ich musel vystavit slnecnemu svetlu aby sa zmazali.

Ťažko povedať, prečo niekto hovorí o revolučnom produkte. Je pravda, že Apple ma Vision Pro premyslený ako produkt, ktorý by bol užitočný na denné použitie, či to už je pozeranie filmov, externe obrazovky (zatiaľ tam vidím len tieto dva scenáre). Oba scenáre majú urobené dobre a použiteľne.

VR dosiaľ boli na hranie a nie všetci dokážu hry prežívať bez motion sickness. Ja som hral Grand Turismo na Playstation VR2 a na prvej zákrute som si to musel zložiť, lebo prislo zle. Horizons calls už bol ale v pohode a vyzerá to fakt neskutočne dobre. Druhé použitie VR bolo metaverse a to nikto okrem Zuckerbergra nechce.

Takže ak je Apple v niečom revolučný, tak tým ako ide Vision Pro umiestniť na trh. Ani ako VR, ani ako AR, ale ako zariadenie na priestorové výpočty:)