Týždeň 2023-45

Kde začať? OpenAI mala svoj event a množstvo vecí, ktoré uviedla, bolo ohromujúce. To ostatne hovorím každú chvíľu. Akurát sme nečakali, že tak krátko po vydaní GPT-4 príde OpenAI s GPT-4 Turbo. Ten prinesie za rovnako peňazí ako GPT-3.5 Turbo viac rýchlosti, ale hlavne až 128-tisíc tokenov pre vstupný kontext. To by malo stačiť poslať do konverzácie aj 300-stranovú knihu. Alebo, ak ste vývojár, tak tam viete podhodiť oveľa viac kódu, z ktorého získate oveľa rozumnejší výsledok. Dáta, na ktorých sa model učil, majú hranicu vedomostí po apríl 2023. Nechcem vedieť, koľko museli žhaviť servery v Microsoft datacentrách, aby dosiahli takéto výsledky.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/vlko-week-2023-45

10 právd, čo vám v škole nepovedia

Mam rozpisany blog presne o tomto istom, len som niekde v polke (mam rozpisane dalsie 3 blogy a asi pre to nemozem dopisat ziaden).

No nemozem suhlasit z:
3 - cisty kod je super, hlavne na veciach, ku ktorym sa budes vracat a supportovat ich.
8 - to mi na skole vtlkali pravidelne, ze sa treba ucit principy (teoriu), lebo technologie sa menia a principy zostavaju. A to mali pravdu.
10 - to mi tiez vraveli, len som im neveril :smiley:

Dajte si 3-minutový test o vašej SQL databáze

5/5 cakal som nieco tazsie alebo zakrenejsie

Fonty - menite si defaultne vo VS code alebo velkom VS? lebo ja som zatial na to potrebu nemal