Týždeň 2023-50

Čas odísť z Twitter/X. Áno či nie? @vlkodotnet


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/vlko-week-2023-50

V článku sa dočítate aj o tom, že Meta testuje integráciu Threads cez ActivityPub do Fediverse. S ním by ste mohli čítať posty z Threads vo svojom Mastodon účte. Problém takýchto riešení ale je, že málokedy vydržia dlho.

Ja mam zas v zivej pameti, ked este Facebook podporoval XMPP (otvoreny komunikacny protokol pre chatovanie) a bolo sa mozne chatovat jednym programom aj na FB aj na Googli. ANi jednemu to nejako dlho nevydrzalo (co z technickeho pohladu aj chapem).

Tentoraz to bude mozno trosku ine. EU tlaci na interoperabilitu medzi podobnymi sluzbami, takze mozno to je taktika Meta. Mame to v threads, takze to nemusime mat inde:)

@vlko a pod akým menom si na Threads? Snažil som sa ťa tam nájsť ale neúspešne :slightly_smiling_face:. Ako plánuješ migrovať z X? Len prechádzať kontakty a pridávať, alebo máš na to iný postup?

Dal som odkaz do tyzdennika, posledna linka v teme tyzdna, ale teda zopakujem:)

Konverzia zasadne rucne, cas preosiat sledovanych, co za rok pribudli, ci prinasaju informacnu hodnotu, alebo nie.

A to som si myslel že čítam pozorne :rofl:.
Vďaka

Uvidime, som na to vazne zvedavy. Aj celkovo na to ako sa Threads presadia, davam tomu vetsiu nadej ako prechodu na Mastodon. No z historie vieme, ze viac menej vyhrava ten, co bol prvy.