Týždeň 2024-05

Po dlhej dobe je tu konečne kontroverzný produkt. A môžete si z neho robiť srandu, polemizovať nad jeho zbytočnosťou, vysokou cenou od 3500 dolárov. Aj tak sa ho v predpredaji behom pár týždňov predalo niečo pod 200-tisíc kusov. Apple má silnú základňu zákazníkov, a aj keď je tých 6 miliárd pre nás veľa peňazí, tak pre Apple je to len cca 1 % toho, čo utŕžili za celý minulý rok.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/vlko-week-2024-05

C# 8 priniesol Interface metódy. Tie môžu nahradiť vo veľa prípadoch statické extension metódy.

Asi som stary, ale zastavam nazor, ze na iterfacoch bolo dobre, ze ziadne metody nemaju a je to len predpisane public rozhranie pre polymorfizmus. Chapem, preco ich tam Micoroft dal, ale v beznom kode proste nie.

Zostal už len obsah na nové AI modely. Začneme MobileDiffusion od Google, čo je generovanie obrázkov priamo na vašom mobilnom zariadení a rýchlosťou blesku.

Snazil som sa nieco podobne najst pre PC. Existuje Fooocus, ale ten mi jeden obrazok vytvaral pol hodinu a pri tom skoro roztavil grafiku.

Normalne Stable Diffusion XL - SDXL 1.0 Model - Stable Diffusion XL, ked sa s tym chces iba hrat, tak pouzi tooling ako napr Noiselith
Samozrejme be grafickej karty sa moc s tym nepohras.

1 Like

Ved to, ze nepohram. Mam Nvidiu, ale nie extra silnu a doteraz mi to stacilo.