Týždeň 2024-08

Dnes je taký voľnejší týždeň, tak mi prišlo celkom vhod, že sa ku mne dostala informácia o plánovaných reštrukturalizáciách v Engadget.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/vlko-week-2024-08

Ahoj,
V článku je zlý link Request.Buffering
Smeruješ na podstránku blog.vyvojari.dev/… ktorá neexistuje.

EFCore.Visualizer - ten som mal pripraveny do dalsich zaujimavych liniek. Odkazy na ne skrabem uz cez pol roka.

vďaka už je to opravené

Tu by si si mal dať záväzok vyprázdňovať buffer častejšie:)

Len vies, ked su v bufferi 3 linky, cakal som aspon na 6 ale nejako ma uz dlho nic nezaujalo.

Rovnaký problém som mal, ked som písal správičky o .Net na vyvojari.sk. Časom si človek pripadá, že sa opakuje a všetko mu je známe. To je ale chyba:

  • To, že to je známe tebe, neznamená, že je známe všetkým.
  • Treba rozšíriť pole pôsobnosti.
  • Niekedy je linka zaujímavá, aj keď plne jej obsahu nerozumiem, u mňa trvá aj pár mesiacov až rokov, kým veci zapadnú na miesto. Tým, že ju dám do týždenníka, tak sa donútim si niečo k nej pozrieť, doštudovať, alebo len napíšem, že tomu moc nechápem, ale je to zaujímavé.

Hej, presne taký pocit mám, že som už všetko videl, a keď je niečo nové tak je to to isté v bledoružovom. Hoci viem, že to tak celkom nie je.

To, že to je známe tebe, neznamená, že je známe všetkým.

Na to som aj myslel. No môj problém, že ja si o tých veciach, čo ma aj trošku zaujmú zisťujem viac. Napriklad ma zujal IPFS, na prvý pohlad velmi zaujimava vec, no potom clovek o tom cita viac, tak zisti, ze na jednej strane nemozes vymazat svoje data, zaroven su verejne a zaroven ti nik negerantuje, ze tu este pozajtra budu. Takze, po tom ako si o tom najdem viac, tak linka prestava byt zaujimava.

Podobne to bolo z decentralizanou socialnou sietou NOSTR, myslienky su fajn, tak som si o tom pozrel viac, na protokol a fungovanie. V podstate som zistil, ze to navrhoval niekto, kto sa moc nevyzna v navrhovani protokolu, ani v krytografii (podpisovat JSON je bolest sama o sebe, podpisovat ho tako oni to je o problemoch na druhu) a pravdepodobne slo o scam (tvorca vylakal vyse milion dolarov od investorov na spravenie specifikacie a spravil navrh na urovni slabej bakalrky). Medzitym som si tu socialnu siet aj skusil, tym, ze je to decentralizovane neda sa tam nic najst, spravy sa daju posielat, ale nik nezaruci, ze sa k nim prijemca dostane, je to neskutocne pomale a momentalne plne anarchokapitalistov a kryptoscamu.

Niekedy je linka zaujímavá, aj keď plne jej obsahu nerozumiem, u mňa trvá aj pár mesiacov až rokov, kým veci zapadnú na miesto. Tým, že ju dám do týždenníka, tak sa donútim si niečo k nej pozrieť, doštudovať, alebo len napíšem, že tomu moc nechápem, ale je to zaujímavé.

Ja mam k tomu pristup skor spominany vyssie, ako obcas nieco znovuobjavim.

U mna je aj trochu problem pracovna deformacia, rad hovorim, ze v praci robim z jedneho pola bajtov, neroznatelneho od sumu, ine pole bajtov neroznatelne od sumu… (krytografia, elektronicky podpis), tam obcas narazim na zaujimave veci, ale zas viem, ze bezny programator to moc neoceni.

1 Like