Týždeň 2024-11

Prichádza ten čas roka, keď buď podáme daňové priznanie, alebo požiadame o odklad. U nás na Slovensku ešte dlho nebudeme mať dobu, kedy by nám štát vedel automaticky dopredu vyplniť daňové priznanie a my by sme iba zmenili, čo treba. Vyplniť priznanie dá zabrať, preto každého poteší nástroj, ktorý s tým pomôže. Už niekoľko rokov komunita okolo slovensko.digital pripravuje priznanie.digital, ktoré vám pomôže s vygenerovaním podkladového .xml súboru pre daňové priznanie. Ten už len stačí nahrať na finančnú správu a máte hotovo.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://blog.vyvojari.dev/vlko-week-2024-11

Teší ma, že si spomenul aj nás :slightly_smiling_face:

Dufal som, ze tu bude spomenuta aj najnovsia dotnet drama Epic: Eventing Framework in .NET 9 · Issue #53219 · dotnet/aspnetcore · GitHub

Z toho co som pochopil (z tadialto) tak to nezabije messaging platformy ale podobne ako z logovanim poskytne pre ne jednotne rozhranie.

Hlavne mi pride, ze MediatR sa ani neda povazovat za messaging platformu. Implementacne to nie je az taky zazrak (je to zopar rozhrani, infrastrukturny kod, ale 90% prace odmaka IOC), implementuje ho aj napr. DryIoc. No na kod ma pozitivny vplyv.

Pravdu povediac, spomínajú vás priamo na priznanie.digital:)

Bude v ďalšom týždenníku, až v pondelok sa mi to dostalo do bookmarkov.