VS Code a Razor helper

Keďže nám projekt nabobtnáva už dlhšiu dobu, tak sme začali dosť často používať v Razor view take funkcionálne helpery, tie potom vyzerajú takto:

@functions {
  public string IsImportant(string name, bool condition)
  {
    if (codition)
    {
      <span class="important">Important @name</text>
    }
    else
    {
      <text>@name</text>
    }
    return null;
  }

v kóde sa to potom používa jednoducho:

@IsImportant("vlko", true)
@IsImportant("other", false)

Samozrejme tie helpre sú troška zložitejšie, väčšinou generujú rôzny content pre tabuľky podľa aktuálneho tabu.
Nuž a problem je, že vo VS Code to nejak potom zabije intellisense. Keďže ja to používam v normálnom Visual Studiu, tak problém nemám, ale kolega je na Mac, je vraj VS Code lepší ako ta Mac verzia plného Visual Studia.
A otázka znie. Používa niekto VS Code na vývoj Razor/Blazor? Máte rovnaký problém, alebo riešite takéto “helper” funkcie inak?

Tag helper sa nám nehodí, lebo ten kód je používaný iba v rámci tej stránky.

Reportoval si to na githube? Pravdepodobne tam uz existuje otvoreny issue aj s moznym riesenim.

Blazor pokial viem function helpre nema. On sice pouziva Razor syntax, ale compiler je iny, kedze output je strom komponentov, nie string. V kode mozes spravit render fragment, ale tiez to ma rozne problemy s editorom vo VS2019.

Pred reportovanim, som chcel zistiť, ako správane nastaviť Razor pre VS Code. Či netreba niekde niečo v settingoch povoliť aby správne fungovala táto .NET 5 razor syntax.