WebUP#44 FRI special: Ako vytvorit Web3 appku, Kariera v cloude, Vlkov mesacnik

WebUP#44 je špeciálna edícia WebUP meetupu ktorá sa koná na Fakulte Riadenia a Informatiky, miestnosť RC009 v Stredu 15.11.2023 už o 16:00. Vstup verejnosti je možný. Príď si vypočuť skvelé talky, naučiť sa nové, dať si pivko a pokecať nielen o web technológiách s rečníkmi a navzájom.

#1 Ako vytvoriť Web3 appku - Michal Pleva (GoodRequest)
Čo sa mení v Web3 oproti Web2? Čo potrebuješ vedieť aby si vyvinul Web3 appku a ako na smart kontrakty? Solidity, IPFS, GraphQL a RPC. O tom všetkom a nielen sa dozvieš v prednáške od Michala.

#2 Kariéra v oblakoch - Adam Hamšík (Labyrinth Labs)
Cloud je bezpochyby jednym zo zakladnych stavebnych kamenov sucasnej software architektury. O zakladnych pojmoch ktorym je treba rozumiet a o tom aka je kariera cloud devops engineera porozprava Adam jednak z vlastnej skusenosti devops engineera ale aj z pozicie konzultanta velkych iniciativ a leada devops timu.

#3 Vlkov Mesačník - Marián “Vlko” Vlčák (Finstat)
Vlko vás rezkým tempom v pár minútach prevedie udalosťami ktoré ho v IT svete v uplynulom mesiaci zaujali.

#4 ¿ Tvoj Lighting Talk ?
Zaujala Ťa technológia, tool, nový jazyk, skúsil si niečo nové? Príď všetkým o tom porozprávať. 5-10 minút, stačí sa ohlásiť na začiatku eventu.
600_517028082

Bude aj s tohto zaznam?

Ak sa nic nepokazi tak vsetko zverejnujeme tu WebUP Zilina - YouTube

Záznam WebUpu s číslom 44 nájtete tu https://www.youtube.com/watch?v=JA_ho1jH_MA&list=PLvysS3Fa54bCzy4owxD9UU6nwqLN6ASLq

Vdaka, tentoraz sa mi ho podarilo pozriet v “piamom prenose”

Aha, tak to si bol ty?:slight_smile: Sorry za oneskorenie, nesiel projektor, museli zohnat nahradny.