Zaujímavé linky #4

Zaujímavé linky #4

Tento týždeň priniesol DotnetConf2020 a s tým aj pár zaujímavých videí.

Cake build

Cake je build automation DSL, vpodstate to ako sa má buildovať projekt sa píše pomcou C#, čo je super pre C# programátorov.

Ja som na Cake prešiel pred asi troma rokmi a nemôžem si to vynachváliť, v podstate som prešiel evolúciou od publish vo Visual Studiu, cez bat súbory, MS Build projekty, Powershell až po Cake.

Hlavnú výhodu Cake vidím v tom, že jednoducho umožňuje sa vysporiadať so zložitým buildom a testami, umožňuje mať rovnaké buildy na vývojárskom stroji aj CI infraštruktúre, umožňuje používať nugety ako knižnice na vlastné tooly a tým sprístupniť v buildoch služby infraštruktúry (napríklad podpisovanie binárok, dotiahnuť informácie z repozitáru, balíćkovať a plno ďalších…).

Cake zneužívam aj na nasadzovanie artefaktov na testovacie prostredie.

Performace, performace, preformace

Prednáška o optimalizácii výpočtu Levenshteinovej vzdialenosti za pomci Span, poznania JIT-u a SIMD.
Táto téma mi je blízka, lebo som kedysi riešil rovnaký problém – viac na mojom blogu.

Coroutiny v C#

To len aby sa programatori v Golangu necítili tak nadradene.

DDD v Entity Framework 5

Tu nie je veľmi čo dodať, oplatí sa pozrieť aj ľuďom, čo nerobia DDD.

Background tasks, Background servises

Prehľad možností spracovávania taskov v ASP.NET 3+ na pozadí. Prednáška za mňa slabšia (hlavne čierne IDE nie je na video dobrý nápad), ale ponúka komplexnejší prehľad.

Project Tye

Orchestrácia kontainerov pre dotnetistov.

Čo zaujalo vás?

2 Likes